At Yarışı Haberleri | Tahminbulteni.com
Slide background

Harem Koşusu’ndan Sonra Ayasofya Koşusu’nda da ISKRA !

İstanbul İlkbahar – Yaz yarış sezonunun son kupalı mücadelesi olan ve 3+ yaşlı başarılı dişi İngiliz atlarının katıldığı Ayasofya Koşusu, 12 Kasım Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.

Son metrelere kadar keyifli bir mücadelenin yaşandığı 2017 yılı Ayasofya Koşusu‘nu (Açık-A2/D), Mustafa Ülkan Delikan‘ın sahibi olduğu, Lindum Partnership tarafından yetiştirilen 4 yaşındaki doru kısrak ISKRA (Mount Nelson – Euro Empire / Bartok) jokeyi Halis Karataş ile kazanmayı başardı.

Üst üste ikinci, toplamda ise 6. birinciliğine uzanan ISKRA ayrıca, Harem Koşusu (G1) ve A. Cemal Kura Koşusu (G3) galibidir.

Koşunun videosu için tıklayınız…

Kum (sentetik) pistte 2000 metre mesafe üzerinden düzenlenen, 170.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 3+ yaşlı  13 İngiliz atının start aldığı Ayasofya Koşusu‘nda ikinciliği, iç kulvara yakın isimlerden MISAE (Unaccounted For – Güneyli / Mountain Cat) Sadettin Boyraz ile elde ederken, Uğur Polat ile bu önemli koşuda boy gösteren Mİ BOMBON (Cuvee – Lalla Mina / Distant Relative) üçüncü, son atakları ile MY SWEET LADY (Awesoma Again – Songthrush / Unbridled’s Song) ise Gökhan Kocakaya idaresinde tabelayı tamamladı.

Kazanan ISKRA için koşunun bitiriş derecesi 2.03.86 olurken, farklar Boyun – Boyun – 3,5 Boy  şeklinde sonuçlandı.

Sakarya Koşusu’nda Son Sözü BAYEZID Söyledi !

İstanbul İlkbahar – Yaz yarış sezonunun son günü olan 12 Kasım Pazar günü, 2 yaşlı İngiliz taylarının en uzun mesafeli mücadelesi olan Sakarya Koşusu, programın 6. koşusu olarak saat 16.00’da gerçekleşti.

2’si dişi, 12’si erkek olmak üzere, geçmiş koşu performansları başarılı tayların birincilik mücadelesi verdiği 2017 yılı Sakarya Koşusu‘nu (Açık-G2), Emir Alkaş‘ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu doru erkek tay BAYEZID (Most Improved – Hurrem Sultan / Dylan Thomas) jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde kazandı.

Yarış kariyerinin ikinci ve en önemli koşu galibiyetine, jenerasyonunun başarılı isimlerini geride bırakarak ulaşan BAYEZID, 16 Temmuz tarihinde katıldığı Hüsamettin Tamer Koşusu’nu (KV-8) bugünkü jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde kazanmayı başarmıştı. Safkan ayrıca, Çaldıran Koşusu (G1) üçüncüsüdür.

Koşunun videosu için tıklayınız…

Çim pistte 1800 metre mesafe üzerinden düzenlenen, 200.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 2 yaşlı İngiliz tayları için bir anlamda sezon finali olan Sakarya Koşusu’nu kazanan BAYEZID ardında ikinciliği, iç kulvara yakın olan, Aracı ekürisi taylarından CORCOVADO (Toruc Macto – Tonnante / Hernando), Özcan Yıldırım idaresinde elde ederken, son 4 koşusunu kazanmayı başaran AVUKAT (Rey de Cafe – Desdemona / Shakespare) Sadettin Boyraz ile bu kez üçüncü, koşuyu ikinci olarak tamamlayan CORCOVADO isimli tayın ekürisi TOMİRİS (Native Khan – Infinity / Common Grounds) ise Deniz Yıldız idaresinde tabelanın son basamağının sahibi oldu.

Kazanan BAYEZID için koşunun bitiriş derecesi 1.49.35 olurken, farklar Burun – Uzak – Burun şeklinde sonuçlandı.